Loading

۱۰ بازی برای کودکان ۶ تا ۱۰ سال

10 بازی 6 تا 10 سال معید

بنا به مطالعات و گزارشات بالینی، بازی در روند رشد کودکان امری ضروری است و مهم ترین فعالیت کودک به شمار می رود. زیرا به رشد روانشناختی، فیزیکی، اجتماعی و عاطفی کودکان کمک می‌کند. بازی و فعالیت بدنی کودکان، فرصت ایده آلی را در اختیار والدین قرار میدهد تا با فرزندان خود تعامل داشته باشند. امروز ما میخوایم در معید ۱۰ بازی برای کودکان ۶ تا ۱۰ سال را به شما آموزش بدیم. پس با ما همراه باشید.

۱_ پانتومیم

آنچه شما نیاز دارید: خودکار و کاغذ.

دستورالعمل بازی: ابتدا افراد حاضر در بازی به دو گروه تقسیم می‌شوند. سپس هر گروه با مشورت همدیگر تعدادی کلمه قابل فهم را در داخل تکه‌های کاغذ مینویسند. یک نفر از گروه مقابل، یکی از کاغذها را برداشته و بدون اینکه حرفی بزند تلاش می‌کند با حرکات بدن کلمه موردنظر را به اعضای گروه خود بفهماند. به نوبت این بازی انجام میشود و در انتها هر گروهی که کلمات بیشتری حدس زده باشد برنده بازی است.

۲_ در جستجوی جنگ

آنچه شما نیاز دارید:

دستورالعمل بازی: ابتدا نشانه‌های بازی را روی تکه کاغذی یادداشت کنید. خلاقیت داشته باشید، اولین نشانه را در جایی بگذارید که پیدا کردنش راحت باشد مثلا در ظرف غذای بچه. سپس بقیه نشانه‌ها را در جاهای دیگر خانه مخفی کنید. بچه باید تک تک نشانه‌ها را پیدا کند. به جای جایزه میتوانید چند سکه در اطراف خانه مخفی کنید، با این کار اگر بچه برنده شود میتواند سکه را در قلک خود بیندازد.

۳_ بازی لامسه

آنچه شما نیاز دارید: جعبه کفش یا هر جعبه دردار.

دستورالعمل بازی: یک طرف جعبه را سوراخ کنید به اندازه‌ای که دست به راحتی داخل آن برود. اگر میخواهید بازی شکل خلاقانه تری به خود بگیرد با چیزهای زرق و برق دار تزیین کنید. برای شروع بازی چیزی درون جعبه بگذارید و از بچه‌ها بخواهید که حدس بزنند چه چیزی داخل جعبه قرار دارد. برای اینکه هیجان بازی بیشتر شود میتوانید از میوه، دانه‌های کوچک، ماکارونی و … استفاده کنید.

۴_ پرتاب حلقه با دست

آنچه شما نیاز دارید: کاغذ باطله، چسب نواری، مقواهای دستمال توالت یا بطری نوشابه.

دستورالعمل بازی: در این بازی ابتدا از کودکان میتوان خواست تا با کمک کاغذ یا روزنامه باطله حلقه‌هایی را درست کنند. سپس می‌توان مقواهای خالی دستمال توالت را روی زمین در فاصله‌های مناسب چید. کودک و هم‌بازی او میتواند مقابل هم پشت یک خط فرضی قرار بگیرند و هر یک بطور نوبتی سعی کنند حلقه‌های خود را روی استوانه‌های دستمال توالت بیندازند.

۵_ توپ و لیوان

آنچه شما نیاز دارید: ۱۰ عدد لیوان یکبار مصرف، میز، چند عدد توپ کوچک.

دستورالعمل بازی: ابتدا لیوان‌ها را در طول میز موردنظر می‌چسبانیم و از کودک میخواهیم که با قل دادن توپ‌ها بر روی میز آنها را درون لیوان‌ها بیندازند.

۶_ گیره رنگی

آنچه شما نیاز دارید: دو لیوان یکبار مصرف، ۱۰ عدد درپوش نوشابه در دو رنگ مختلف، دو عدد گیره لباس.

دستورالعمل بازی: دو لیوان را کنارهم میگذاریم و سپس مادر یک گیره لباس را برمیدارد و کودک یک گیره دیگر برمیدارد. هر کس درپوش موردنظر خود را برمیدارد و در داخل لیوان می‌اندازد. هر کس درپوش‌های خود را زودتر تموم کند برنده بازی است.

۷_ لیوان پایی

آنچه شما نیاز دارید: چند عدد لیوان یکبار مصرف، یک ظرف نسبتا بزرگ و دو عدد چوب ۲۰ سانتی.

دستورالعمل بازی: سه تا خط صاف با فاصله ۵۰ سانتیمتری قرار دهید. لیوان‌ها را بصورت افقی بر روی خطها می‌گذاریم و چوبها را لای انگشت‌های پایمان قرار میدهیم، طوری که بتوانیم لیوانها را به طرف ظرف موردنظر ببریم.

۸_ لیوان و حمل توپ

آنچه شما نیاز دارید: چند عدد لیوان یکبار مصرف، سبد، چند عدد توپ کوچک.

دستورالعمل بازی: لیوان‌ها را بر روی پاهایمان می‌چسبانیم طوری که به راحتی جابجا نشود، توپ‌ها را درون لیوان روی پایمان می‌گذاریم و آنها را با احتیاط به ظرف سبدی میبریم که دو یا سه متر با ما فاصله دارد و توپ‌ها را داخل سبد می‌اندازیم.

۹_ مشت‌های گره‌کرده

آنچه شما نیاز دارید: برگه آچار، مداد یا ماژیک.

دستورالعمل بازی: والدین کف دستهای خود را در حالتهای مختلف روی برگه آچار میکشند و سپس از کودکان خود میخواهند که مشت دست خود را مثل همان حالت روی کاغذ بگذارند.

۱۰_ پرتاب چسبی

آنچه شما نیاز دارید: چسب پنج سانتی، اشیا کوچک و سبک.

دستورالعمل بازی: دو طرف آسنانه در یا پشتی صندلی چسب پنج سانتی را به نحوی بچسبانید که قسمت چسبنده آن رو به کودک باشد. سپس از فاصله مثلا ۵ قدمی شروع به پرتاب میکند تا سعی کند اسباب بازی‌ها بر روی چسب بچسبد.

امیدوارم این ۱۰ بازی برای کودکان ۶ تا ۱۰ سال برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. برای دیدن بازی های بیشتر به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

, , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *