Loading

همایش انتخاب رشته

همایش انتخاب رشته

در راستای افزایش آگاهی دانش‌آموزان و بهبود فرایند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان همایش انتخاب رشته با عنوان «انتخاب پویا» طراحی شده است. این برنامه، شامل چند بخش عمده است که هر یک از این بخش­ها به صورت جداگانه و یا به صورت بسته‌ کاملی شامل تمامی بخش‌ها، قابل ارائه هستند. همچنین محل اجرای هر یک از بخش های برنامه می­تواند در دانشگاه های مختلف در نظر گرفته شود. این برنامه، هم زمان برای دانش آموزان و اولیا، برگزار و طراحی شده است.

در برنامه‌ دانش‌آموزان، با شبیه‌سازی فضای کاری واقعی با حضور گروه کارفرمایان و متخصصین رشته‌های گوناگون، دانش‌آموزان تلاش می‌کنند به طور گروهی به حل مسائل میان رشته‌ای که به ایشان واگذار شده‌است بپردازند؛ بنابراین اولا با فضای واقعی کار و رشته‌ها آشنا می‌گردند و ثانیا جنبه‌های گوناگون یک مسئله را در می‌یابند و علایق خود را در میان این جنبه ها، جستجو می‌کنند.

در همایش انتخاب رشته ، با انجام تست‌های معتبر از جمله، آزمون رغبت‌سنجی، تیپ‌شناسی شخصیتی MBTI، هوش چندگانه و ارزش‌ها، دانش‌آموزان به ویژگی‌های شخصیتی خود بیشتر آگاه می‌گردند. این آزمون‌ها در روز برنامه برای دانش‌آموزان تحلیل خواهند شد. دانش‌آموزان، پیش از حضور در برنامه، تمرین‌هایی جهت آمادگی در کارگاه‌ها انجام می‌دهند و در روز برنامه در کلاس-کارگاه‌هایی در این خصوص ارزیابی و رصد می‌شوند. همچنین میزگردی با حضور تمامی متخصصین حاضر در برنامه، برگزار می‌شود و دانش‌آموزان ضمن آشنایی با فضای هر یک از رشته‌ها، می‌توانند سوالات خاص خود را نیز بپرسند.

در برنامه‌ اولیا، سعی بر آن است که با برگزاری کارگاه‌، نمایش فیلم، و انجام آزمون، نقش تربیت در شخصیت و جایگاه اجتماعی برای اولیا تبیین گردد و نگاه اولیا به مساله‌ انتخاب رشته‌ دانش‌آموزان، به واقعیت نزدیک‌تر شود.

همایش انتخاب رشته معید
همایش انتخاب رشته

درخواست همایش انتخاب رشته

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *