Loading

الگوی تعلیم و تربیت قاف

الگوی تعلیم و تربیت قاف

الگوی تعلیم و تربیت قاف

الگوی تعلیم و تربیت قاف ، به همت جمعی از فعالین عرصه تعلیم و تربیت پایه‌گذاری شد.

هدف اصلی از شکل‌گیری الگوی تعلیم و تربیت قاف ، تلاش در راه تعالی و تحول نظام آموزش و پرورش و دستیابی به یک الگوی بومی و اسلامی است که قابلیت اجرا و تحقق در شرایط کنونی کشور را داشته باشد. مجموعه حاضر این اهداف را در قالب برنامه‌های کوتاه‌‌مدت و بلند‌مدت و زیرپروژهای مختلف دنبال می‌نماید.

الگوی تعلیم و تربیت قاف، به منظور افزایش کیفیت آموزش در ایران، به مدارس و سایر موسسات خدمات آموزشی ارائه می‌دهد. در واقع این مجموعه آمادگی دارد تا برنامه‌ها و پروژه‌های خود را با همکاری مدارس، پژوهش‌سراها، فرهنگ‌سراها و سایر مراکز آموزشی و برای دانش‌آموزان و اولیای آنها به انجام رساند.

برنامه‌های این مجموعه به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

اولیا معید

مخصوص دبیران و فعالین عرصه تربیت

مهمترین بخش از چرخه تعلیم و تربیت، دست‌اندرکاران این عرصه است. کسانی که هر گونه تحولی در نظام آموزش و پرورش کشور به آنها وابسته است. در این زمینه، الگوی تعلیم و تربیت قاف، کارگاه‌های دانش‌افزائی متعددی را در زمینه‌های مختلف برگزار کرده است.
اولیا معید

مخصوص اولیا

جلسات و همایش‌هایی با موضوعات مختلف که جهت بالا بردن اندیشه‌های تربیتی اولیای عزیز برگزار می‌شوند.
مخصوص دانش آموز

مخصوص دانش‌آموزان

در این دسته، هدف اصلی اجرای برنامه‌های علمی، سودمند و جذاب برای دانش‌آموزان است. برنامه‌هایی که برای آنها ساعت‌ها برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد تا ساعات مفیدی را برای کودکان و نوجوانان رقم بزند.

ما بر آنیم تا دانش‌آموزان این مرز و بوم، یادگیری را در محیطی جذاب، فعال و پویا تجربه کنند. این مهم زمانی بهتر محقق می‌شود که در کنار همدیگر و در قالب کارگروهی و با همکاری و همیاری دیگران صورت بگیرد. آن چیزی که بچه‌ها با هم یاد می‌گیرند، اهمیت و جایگاه بسزایی دارد. بچه‌ها با همدیگر یادگیری کاربردی را تجربه می‌کنند. در مقام عمل و با علاقه یاد میگیرند. این یادگیری خارج از محیط خشک کلاسی صورت می‌پذیرد و نزدیک به زندگی آنهاست. فعال، پویا و لذت‌بخش.

آخرین مقالات معید

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *